matura chemia

Chemia na maturze 2023

Matura 2023 będzie się składać z dwóch części. Pierwsza część, która jest obowiązkowa dla wszystkich uczniów, będzie dotyczyła chemii. Druga część, która jest do wyboru, może być z matematyką lub fizyką. W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam najważniejsze informacje na temat tego, co będzie potrzebne do zaliczenia pierwszej części maturы z chemii. Matura chemia to jedna z najtrudniejszych matur.

  1. Matura 2023 będzie się składać z dwóch części: obowiązkowej i do wyboru.
  2. Pierwsza część maturы, która jest obowiązkowa dla wszystkich uczniów, będzie dotyczyła chemii.
  3. Do zaliczenia pierwszej części maturы z chemii potrzebna jest solidna podstawa wiedzy ze szkoły średniej oraz umiejętność jej praktycznego stosowania.

Chemia na maturze 2023: przygotuj się już dziś!

W roku 2023 matury będą się odbywały według nowego programu nauczania, który zakłada większy nacisk na chemię. Dlatego też już dziś warto zacząć przygotowania do tego egzaminu, aby mieć pewność, że zdasz go bez problemów.

Chemia jest bardzo ważna dla osób, które chcą studiować medycynę czy inne kierunki ściśle związane ze zdrowiem. Dlatego warto już dziś rozpocząć swoje przygotowania i nauczyć się jak najwięcej.

Chemia na maturze 2023: jakie zmiany czekają nas wkrótce?

Chemia na maturze 2023 będzie się różnić od tej, którą znamy obecnie. Będzie więcej pytań ogólnych i teoretycznych, a mniej o przepisach i doświadczeniach. Wymagać będzie od uczniów głębszego rozumienia materiału, a nie jedynie jego powierzchownego przyswajania. Nowa matura chemiczna ma sprawić, że abiturientom łatwiej będzie podjąć studia chemiczne i pracować w tym zawodzie.

Chemia na maturze 2023: co warto wiedzieć?

Chemia na maturze 2023 będzie obejmowała trzy części: teorię, praktyczną i ustną. W teorii będzie można zdobyć maksymalnie 60 punktów, a w praktyce – 40. Ustna część egzaminu będzie składała się z dwóch pytań, na które można będzie uzyskać odpowiednio 20 lub 30 punktów.

Aby zdać egzamin maturalny z chemii, należy uzyskać co najmniej 50% punktów. Oznacza to, że aby zdać egzamin, należy uzyskać co najmniej 30 punktów w teorii, 20 punktów w praktyce i 10 punktów w ustnej części egzaminu.