Media o Gdańskiej Szkole Szyldu

Media o Gdańskiej Szkole Szyldu

Zainteresowanie Gdańszką Szkołą Szyldu przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Zarówno trójmiejskie jak i ogólnopolskie media poświęcają jej wiele uwagi. Dziękujemy!

Noizz.pl

„Często mniejsze może być lepsze. Reklamy nie muszą być duże, tylko mądre. Niekiedy bardziej efektywne są banery semaforowe, innym razem warto zaprosić jednego projektanta, by stworzył szyldy dla kilku sąsiednich lokali na jednej ulicy, bo jeśli cała pierzeja będzie estetycznie zaprojektowana, potencjalny klient może zauważyć więcej. Tego typu myślenia chcemy uczyć w Gdańskiej Szkole Szyldu”

Cały wywiad: Gdańska Szkoła Szyldu na dobre kończy z okropnymi szyldami

Polskie Radio – Program 1

„Chcemy pokazać, że w procesie tworzenia reklamy czy identyfikacji wizualnej ważny jest projekt, dlatego zaprosiliśmy projektantów z Gdańska, żeby skupić ich na jednej platformie, gdzie przedsiębiorca będzie mógł znaleźć odpowiednią osobę, który stworzy dla niego szyld”

Cały wywiad: Jak sprawić by reklamy były estetyczne i przyciągały uwagę

TVP Gdańsk

„Reklamy nie znikną, należy usystematyzować ich rozmieszczenie, nie muszą atakować oczu, żeby były skuteczne”

Cała rozmowa: Gdańska Szkoła Szyldu w Dzień dobry tu Gdańsk

Whitemad.pl

Gdańska Szkoła Szyldu powstała jako odpowiedź na problem szpetnych banerów i reklam przyczepionych na elewacjach sklepów, restauracji i punktów usługowych. W akcji zaangażowało się piętnaście projektantek i projektantów, którzy stworzyli projekty dla działających w Gdańsku lokali. W ten sposób udowodnili, że nie trzeba zrobić wiele, aby zmienić oblicze sklepów.

Cały tekst: Gdańska Szkoła Szyldu – eksperci radzą jak zmieniać szpetne szyldy sklepów

Gazeta Wyborcza Trójmiasto

„Gdańską Szkołę Szyldu kierujemy do przedsiębiorców, którzy chcą stworzyć nowy szyld albo zmienić na taki, który jest nie tylko estetyczny, ale także zgodny z gdańską uchwałą krajobrazową. Z drugiej strony projekt kierujemy do artystów, którzy chcą razem z nami zmieniać otaczającą nas przestrzeń”

Cały tekst: Teraz czas na Szyldy

Trojmiasto.pl

„Przygotowaliśmy wizualizację 10 szyldów w różnych częściach Gdańska. Pięciu projektantów pracowało też nad szyldem dla sklepu Melisa, aby pokazać, jak można w różny sposób zrealizować zapisy Uchwały Krajobrazowej Gdańska”

Cały tekst: Gdańska Szkoła Szyldu

Radio Gdańsk

„Zależy nam na tym, by zapraszać kolejnych projektantów, współpracować z gdańskimi uczelniami, edukować i zapraszać przedsiębiorców i właścicieli lokali gastronomicznych, którzy mogą odwiedzić nasza stronę, zobaczyć te projekty i skontaktować się z nami. My możemy im wskazać projektantów, którzy przygotują im nowe szyldy albo kolejnych, którzy stworzą następne projekty”.

Cały tekst: Wystartowała Gdańska Szkoła Szyldu

Dziennik Bałtycki

Wybierając lokale, kierowaliśmy się różnymi lokalizacjami, branżami, które reprezentują, ale też zakresem tematycznym ich działalności. Chcieliśmy jak najlepiej ukazać zróżnicowanie profesji a także różnorodne sposoby przygotowania szyldów”

Cały tekst: Gdańska Szkoła Szyldu – projektanci odświeżyli szyldy sklepów w Gdańsku