Projektanci

Nasza baza projektantek i projektantów prezentuje najciekawszych twórców z Gdańska. Jesteśmy otwarci na współpracę i będzie się ona stale powiększać o kolejne osoby i studia graficzne. Chcesz stworzyć projekt szyldu? Skontaktuj się z nami:

Chcę zgłosić projekt

Katarzyna Zwierzyńska

Współwłaścicielka studia graficznego Bang Bang Design, które zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem, ze szczególnym uwzględnieniem projektowania dla Kultury. Współpracowali m.in. z Instytutem Kultury Miejskiej, Kaszubskim Parkiem Etnograficznym, Muzeum Gdańska, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Instytutem Goethego i Instytutem Adama Mickiewicza.

Anita Wasik

Adiunkt na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prowadzi Pracownię Projektowania dla Kultury oraz Pracownię Propedeutyki Projektowania Książki. Wielokrotnie nagradzana projektantka graficzna, specjalizująca się w projektowaniu dla instytucji kultury. Zajmuje się tworzeniem identyfikacji wizualnych, wystawiennictwem, a także projektowaniem książek i katalogów.

Psowron

Zajmują się projektowaniem graficznym, tworzą znaki, identyfikacje wizualne, oprawy graficzne do wydarzeń i wystaw. Mieszkają i pracują w Trójmieście wspomagając lokalne działania. Ania to laureatka konkursu Jasnowidze za książkę dla dzieci „Daj mi spokój”; Dariusz jest pomysłodawcą i współtwórcą gry – projektu artystycznego „Monciaki Gniewu”.

Tomek Pawluczuk

Rocznik 1980, grafik i perkusista. Absolwent wydziałów Wzornictwa Przemysłowego i Grafiki gdańskiej ASP. Zajmuje się głównie typografią, projektowaniem książek i plakatów.

Michał Pecko

Rocznik ’85. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. Niezależny projektant działający na polu grafiki, ilustracji i działań przestrzennych. Od 2016 roku wykładowca na macierzystej uczelni.

Adam Kamiński

Projektant, grafik, związany zawodowo z Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. Nauczyciel akademicki w obszarze designu graficznego, w dyscyplinie projektowanie typograficzne oraz projektowanie informacji wizualnej i przedsięwzięć wystawienniczych w przestrzeni publicznej.

Studio Kmicic

Studio.kmicic to trójmiejski projektowy duet absolwentek Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Hani Kmieć i Kasi Cichosz. Tworzą identyfikacje, ilustracje, publikacje, plakaty, czasem nawet warsztaty! Lubią wszędzie znajdować humor, nawet jeżeli pozornie go nie widać… One go znajdą.

Piotr Paluch

Piotr Paluch, ur. w 1989 r. w Lublinie. Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku. Od 2015 roku pracuje jako asystent w Pracowni Podstaw Komunikacji Wizualnej, obecnie Pracownia Projektowania Sygnału Graficznego w Przestrzeni Publicznej na Wydziale Grafiki macierzystej uczelni. Dba o wizerunek Akademii jako jeden z członków zespołu Biura Promocji. Realizuje komercyjne zlecenia rynkowe jak i autorskie projekty.

Stefan Stefaniszyn

Stefan Stefaniszyn, ur. w 1993 r. w Gdańsku, ukończył studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się projektowaniem graficznym – głównie w Biurze Promocji macierzystej Uczelni oraz prowadzeniem gdyńskiego Fyrtla.

Anna Witkowska

Absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, artystka wizualna, grafik, okazjonalna kuratorka, wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie / Pracownia Opakowań, wcześniej Książki Artystycznej oraz Publikacji Multimedialnych. Od 2019 pracuje również na studiach niestacjonarnych ASP w Gdańsku. W 2018 uzyskała tytuł doktora na Wydziale Rzeźby I Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Ania Tatar

Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie projektantka graficzna w Hardziej Studio. Prowadzi kurs projektowania graficznego w szkole rysunku Edukreska w Gdyni. Zajmuje się głównie identyfikacją wizualną oraz ilustracją.

Workshop91

Studio graficzne Mikołaja Sałka i Zuzanny Zamorskiej-Wegner, specjalizujące się w komunikacji wizualnej, brandingu i ilustracji. Absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Swoje wieloletnie wszechstronne doświadczenie w branży wykorzystują do kreatywnych działań na granicy sztuki, projektowania i reklamy.