Pracownia i sklep jubilersko-zegarmistrzowski AWA

Metamorfozy

Obszar: S1
Adres: Gdańsk Wrzeszcz, ul. Księdza Leona Miszewskiego 17

Znajdująca się na rogu alei Grunwaldzkiej i ulicy Miszewskiego Pracownia i sklep jubilersko-zegarmistrzowski AWA lokal łączy dwie funkcję. W miejscu, gdzie codziennie przecinają się szlaki studentów, osób udających się do okolicznych sklepów i mieszkańców idących na tramwaj, narożny lokal jest bez trudu dostrzegalny.

Studio Psowron zaprojektowało trzy elementy na elewacji – po usuniętych w ubu przypadkach napisach, na południowej części umieściły jedynie stworzone na nowo symetryczne logo z nazwą Awa i błyszczącym diamentem w samym jego środku. Na szybie z ciemnym wnętrzem zamieściły żółte napisy szczegółowo informujące o specyfice zakładu. Na wschodniej części obiektu znalazł się duży napis jubiler – zegarmistrz a na rogu budynku zamieściły żelazny semafor z rzucającą się w oczy kolorową ikoną, łączącą w sobie obie funkcje lokalu.

Psowron

Zajmują się projektowaniem graficznym, tworzą znaki, identyfikacje wizualne, oprawy graficzne do wydarzeń i wystaw. Mieszkają i pracują w Trójmieście wspomagając lokalne działania. Ania to laureatka konkursu Jasnowidze za książkę dla dzieci „Daj mi spokój”; Dariusz jest pomysłodawcą i współtwórcą gry – projektu artystycznego „Monciaki Gniewu”.